Podpisane umowy na BUDOWĘ DRÓG DOJAZDOWYCH I WSPARCIE INWESTYCJI LOKALNYCH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 lipca 2018

Ponad milion 800 tysięcy złotych trafi do świętokrzyskich samorządów na modernizację 27 kilometrów dróg dojazdowych do pól. Gminy z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego podpisały umowy na dofinansowanie poszczególnych remontów z władzami województwa na spotkaniu w Skalbmierzu.

Urząd Marszałkowski dofinansuje również w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” 136 projektów zgłoszonych przez samych mieszkańców na realizację różnych inicjatyw lokalnych.

47 tysięcy złotych dofinansowania pozwoli natomiast na remont drogi prowadzącej do pól w miejscowości Przecławka w gminie Michałów. - Dofinansowane zostaną również dwa projekty obywatelskie - informuje wójt Mirosław Walasek. Ponad 15 tysięcy złotych pozwoli doposażyć świetlicę wiejską w Przecławce i umożliwi zakup strojów dla tamtejszego koła gospodyń wiejskich. Doposażona zostanie także remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagajowie. - To duże wsparcie. Samorządy nie mogłyby sobie pozwolić same na takie zakupy i inwestycje - podsumował wójt Mirosław Walasek.

Maksymalna wartość dofinansowania w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” wynosiła 10 tysięcy złotych. Umowy na dofinansowanie remontów dróg i inwestycje lokalne podpisały także samorządy z powiatów jędrzejowskiego i włoszczowskiego.


Informacje z

 http://www.radio.kielce.pl/pl/post-73419

https://www.swietokrzyskie.pro/na-budowe-drog-dojazdowych-i-wsparcie-inwestycji-lokalnych/


Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
Odwiedzin:  1684310Osób Online: 9