Strażacy z Sędowic, zdobywcy Floriana 2019, nagrodzeni przez marszałka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 czerwca 2019

Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędowic, zdobywcom strażackiego Oscara, czyli Floriana 2019, pogratulowali marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik. Strażacy otrzymali od przedstawicieli władzy voucher podarunkowy o wartości tysiąca złotych.

 

 - Serdecznie gratulujemy wam tego zaszczytnego wyróżnienia. Cieszymy się, że jednostka OSP z naszego regionu znalazła się w elitarnym gronie, zdobywców strażackich Oscarów - podkreślali Andrzej Bętkowski i Renata Janik.

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY jest organizowany od 2016 roku przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Jego celem była prezentacja, promowanie, a przede wszystkim nagradzanie najlepszych projektów i inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz wraz z samorządami, instytucjami, organizacjami, lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami.

W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu Floriany 2019, wpłynęło 256 zgłoszeń OSP z całej Polski, spośród których Kapituła Konkursu wyłoniła 49 nominacji, a z tej elitarnej grupy najlepszych – 20 zdobywców strażackich Oscarów. Z województwa świętokrzyskiego wpłynęło 10 zgłoszeń, a OSP Sędowice zdobyła nominację i strażackiego Oscara w kategorii „Ochrona środowiska i ekologia. Projekt „Zagospodarowanie i modernizacja terenu wokół świetlicy wiejskiej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej” zrealizowany był przez OSP samodzielnie. W ramach inwestycji została zamontowana instalacja fotowoltaiczna, siłownia zewnętrzna, altanka ze stołami i ławkami i grillem, a także ogrodzono teren świetlicy.

- Już sama nominacja, fakt, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych OSP w kraju, była dla nas dużym zaskoczeniem. Wszyscy cieszymy się z tego wyróżnienia, zwłaszcza, że jako jedyni z województwa zakwalifikowaliśmy się na galę finałową - mówi prezes OSP Sędowice Marcin Dubiel.

- Nie sądziliśmy, że nasza działalność będzie tak wysoko doceniona i znajdziemy się w gronie najlepszych jednostek w kraju. Udział w gali i otrzymanie statuetki motywuje nas do dalszych działań. Chcemy propagować pożarnictwo wśród dzieci i młodzieży - dodaje Tomasz Kilian, członek Zarządu OSP Sędowice.

Dumy ze strażaków-ochotników z Sędowic nie kryje wójt Michałowa Mirosław Walasek, który towarzyszył druhom podczas spotkania z władzami regionu. - Ochotnicza Straż Pożarna Sędowice została założona w 1925 roku, liczy około 40 czynnych druhów, działają młodzieżowe i kobiece drużyny pożarnicze. Jednostka realizuje przedsięwzięcia o różnej tematyce na rzecz społeczności lokalnej, chętnie podejmują różne inicjatywy społeczne - podkreśla wójt Michałowa.


Więcej informacji: https://echodnia.eu/

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
Odwiedzin:  1387231Osób Online: 20