Sołtys Roku 2019 Województwa Świętokrzyskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 lipca 2021

W czwartek, 8 lipca2021r, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu „Sołtys Roku 2019 Województwa Świętokrzyskiego”.
Wyróżnienie z Gminy Michałów otrzymała Pani Sołtys  Jelczy Małej Agnieszka Wojtasik   oraz Pani Sołtys Tomaszowa Wioletta Kocel.

Konkurs „Sołtys Roku” to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn. Biorą w nim udział sołtysi, którzy swoją funkcję sprawują minimum jedną kadencję i zostali zgłoszeni przez starostę, wójta, burmistrza, koła sołtysów, a także organizacje pozarządowe, takie jak straże pożarne czy koła gospodyń wiejskich. Kapituła konkursu, składająca się z sołtysów wchodzących do Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej ocenia szerokie spektrum zadań, z którymi mierzy się w swojej pracy sołtys, a także osiągnięcia wykraczające poza zwykłe obowiązki z tytułu sprawowania tej funkcji.
Czwartkowy konkurs dotyczył wniosków złożonych w danym roku, ale nadawany zwycięzcy tytuł dotyczył roku poprzedniego – dlatego to Sołtys Roku 2019. Przyczyną tego, że poprzedni konkurs się nie odbył była pandemia koronawirusa.

Więcej informacji: https://echodnia.eu/

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
Odwiedzin:  2630822Osób Online: 3